Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Dzicy Wojownicy - Irian Jaya, Sulawesi INDONEZJA 2010

17 dni

Indonezja

samolot


Dzicy Wojownicy - Irian Jaya, Sulawesi INDONEZJA

1 dzień: WARSZAWA - JAKARTA
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping, ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Jakarty.

2,3 dzień: JAKARTA - JAYAPURA
Wieczorem przelot do głównego i w zasadzie jedynego miasta Irian Jaya, Jayapury. Przylot do Jayapury w godzinach porannych dnia następnego.
To ostatni przyczółek cywilizacji i jedyny skrawek wyspy w pełni oswojony przez rządzących nią od 1963 roku Indonezyjczyków. To także okazja skosztowania mało popularnej w głębi lądu typowej indonezyjskiej kuchni podczas kolacji w naszym hotelu. Chętni mogą również wyprawić się na plażę i zakończyć dzień słuchając szumu fal Pacyfiku.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

4 dzień: JAYAPURA
Ten dzień to przygotowania do wyprawy w głąb lądu. Poza kilkoma muzeami najciekawsze miejsce to klimatyczna plaża w Pantai Hamadi pokryta wrakami statków z II wojny światowej z czasu amerykańskiej inwazji. W planie również przejażdżka bemo, charakterystycznym środkiem lokalnej komunikacji.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

5 dzień: JAYAPURA - WAMENA
Przelot do Wameny w Dolinie Baliem. To zakurzone miasteczko ukryte w sercu wyspy ma nastrój trochę jak z Dzikiego Zachodu. Leżąc na skraju mało zbadanych obszarów, z tym że nie otaczają go prerie pełne dzikich Indian, ale gęsta dżungla zamieszkiwana przez tajemniczych Papuasów. Ich dumnie odziani w amerykańskie t-shirty bardziej cywilizowani krewniacy kręcą się po miasteczku niczym bezrobotni kowboje, oferując swoje usługi przewodników. Za niewielką dodatkową opłatą uczestnicy wyprawy, którzy nie chcą nosić swojego bagażu, mogą wynająć sobie tragarzy.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

6-8 dzień: TREKKING W DOLINIE BALIEM
Wyruszamy na 3 dniowy trekking w głąb kraju. Region ten był jednym z ostatnich odkrytych zamieszkałych kawałków ziemi. Świat zewnętrzny dowiedział się o nim dopiero w połowie XX wieku ale niewiele od tego czasu się tu zmieniło. Tubylcy z plemienia Dani nadal ubierają się głównie w spódniczki z trawy (niezamężne dziewczyny) i drewniane pokrywki na typowo męska część ciała (panowie). Głowy przystrajają barwnymi pióropuszami, a nosy ozdobami z kości. Gdyby ktoś był taką wolną Papuaską zainteresowany, musi pamiętać, że mężczyzna może mieć tu tyle żon na ile go stać. Za każdą musi zapłacić określoną ilością świń. Jeżeli będziemy mieli szczęście, możemy trafić na lokalne wesele, podczas którego mieszkańcy wioski pieką świnie, upijają się, a następnie odgrywają udawane wojny klanowe. Jednak lepsze to, niż obserwacja lokalnych rytuałów pogrzebowych, kiedy krewne zmarłego z żalu odcinają sobie kawałki palców. Wędrujemy przez porośnięte dżunglą wzgórza, ucząc się jej, dowiadując, co może stać się źródłem pożywienia, a co śmiercionośną trucizną. Nasz południowy posiłek spożywamy wprost z liści bananowca. Kąpiemy się w ukrytych w lasach wodospadach, przekraczamy rzeki gdzie nasi przewodnicy wskazują nam miejsca gdzie przychodzą pić zwierzęta. Często zatrzymujemy się na postoje w wioskach, a w jednej z nich odwiedzimy placówkę misjonarzy próbujących nawracać wyznających prymitywne religie tubylców. Tempo dostosowane jest do najwolniejszej osoby w grupie i każdy ma czas rozstawić statyw i zbierać wspaniałe zdjęcia. Noce spędzamy w chatach tubylców, przypatrując się ich wieczornej krzątaninie przy ognisku. To jedno z bardziej niesamowitych doświadczeń dla zmęczonych hałasem polskich miast. Noc w hamaku na werandzie nasłuchując dziwacznych dźwięków dżungli. Ostatniego dnia schodzimy z powrotem do miasteczka Wamena, aby spędzić noc w hotelu.
Noclegi w chatkach miejscowej ludności.

9 dzień: WAMENA – JAYAPURA
Tego dnia robimy zakupy dzieł prymitywnej sztuki papuaskiej, na czele z lokalną bronią i oczywiście słynnymi pochwami na penisa. Żegnamy się z Doliną Baliem. Przelot do Jayapury
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

10-11 dzień 02-03.11: JAYAPURA
Czas na relaks i odpoczynek po dotychczasowych przygodach. Wygrzewanie się na plaży, koktajle z tropikalnych owoców, piesze wyprawy po okolicy, dla chętnych wynajęcie rowerów lub łódki i wypłynięcie wraz z rybakami na morze. Dla pozostałych ćwiczenia z ulicznej fotografii - polowania na ulicach Jayapury na scenki z życia typowego indonezyjskiego miasta. Wieczorem wspólne wędrówki po tutejszych barach.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

12 dzień: JAYAPURA - MAKASSAR
Przelot do Makassar. Zakwaterowanie. Czas wolny.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

13 dzień: TANA TORAJA
Rano podróż do górskiego regionu Tana Toraja zamieszkałego przez rdzennych mieszkańców wyspy, którzy są znani z niepowtarzalnych, tajemniczych tradycji i obrzędów. Po drodze wizyta w pokrytej bujną roślinnością „Dolinie Motyla” gdzie znajduje się malowniczy wodospad Bantimurung oraz park motyli. Dalszy przejazd do Toraja, po drodze przejazd przez wsie gdzie zobaczymy typowe domy zbudowane na szczudłach i olbrzymie pola ryżowe.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

14
dzień: TANA TORAJA
Całodzienna wycieczka do najważniejszych atrakcji regionu. Wizyta przy słynnych wiszących grobowcach w Lemo, gdzie komory grobowe są wykute w kamiennym klifie, i gdzie na wiszących balkonach zobaczyć można tau-tau - podobizny zmarłych. Następnie wizyta w jaskini przy Tampang Allo, gdzie pochowanych jest wielu lokalnych notabli. Wejście do jaskini z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie katakumb ze starymi trumnami i szkieletami. Wizyta w tradycyjnej wsi Kete Kesu, słynącej ze wspaniałych rzeźb w drewnie, tongonanów torajskich - domów w kształcie łodzi i obrazów. Przejazd do Rantepao, wizyta na miejscowym rynku oferującym szeroki wachlarz miejscowych rękodzieł.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

15 dzień: TANA TORAJA - MAKASSAR
Wczesnym rankiem przejazd do Pallawa, wsi w której zobaczyć można tradycyjny, przepiękny tongonan torajski. Odwiedzimy także mniej turystyczną wioskę Nangalla, która nadal zamieszkiwana jest przez lud Toradżów. Wizyta na plantacjach kawy, wanilii, i bambusów. Powrót do Makassar
Nocleg w hotelu klasy turystycznej

16 dzień: MAKASSAR – JAKARTA
Po śniadaniu przelot do Jakarty. Wieczorem wylot do Polski

17 dzień: PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.
 

Cena: 3700 USD
nie obejmuje przelotu (3400 PLN - 4200 PLN)
 
I rata: opłata rezerwacyjna 1000 zł płatna przy zapisie
II rata: 3100 USD (- I rata) x kurs sprzedaży NBP płatna na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy
III rata: 600 USD - uczestnik zabiera ze sobą

Wszystkie terminy
15.08-03.09.2010  Nr. oferty AA_IND_IR/SUL01_1109
02.11-18.11.2010  Nr. oferty AA_IND_IR/SUL01_1109
 
Świadczenia w cenie

Cena obejmuje:
- przeloty wewnętrzne w Indonezji
- wiza indonezyjska wraz z pozwoleniami
- transport wynajętymi busami oraz lokalnymi środkami transportu
- opieka polskiego pilota MK Tramping
- noclegi w hotelach klasy turystycznych, wiejskich chatkach podczas trekkingu, w hamakach
- trekking w Dolinie Baliem (wynajęcie lokalnych przewodników i tragarzy, pełne wyżywienie, opłaty wstępów itp.)
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
- miejscowe opłaty lotniskowe
- ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu
- napiwki dla tragarzy i miejscowych przewodników

- dodatkowo płatny bilet lotniczy:
Warszawa – Jakarta - Warszawa

Cena nie obejmuje:
- pozostałego wyżywienia ok. 20 USD dziennie (300 USD)
- własnych wydatków

    

  

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Beta.Ecotravel.pl | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved