Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

      

    

 

 

W£OCHY

  

      

 

 

 

 

 

SYLWESTER 2009/2010

Z ZABAW¡ W HOTELU WENECJA - PADWA - VICENZA - WERONA 
Hotel  

W³ochy, Wenecja

dojazd autokarem


SYLWESTER 2009/2010

Z ZABAW¡ W HOTELU WENECJA-PADWA-VICENZA-WERONA
 

Symbol oferty: 51/434
Pañstwo: W³ochy
Region: Veneto
Miasto: Werona
Transport: Autokar
Profil wyjazdu: Pobyt wypoczynkowy, Oferta objazdowa
Wy¿ywienie: ¶niadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposa¿enie: Brak informacji
 
Cena zawiera :

- 3 noclegi w hotelu *** pod Weron± , pokoje 2, 3 os. z ³azienkami,

- wy¿ywienie : 3 ¶niadania, 2 obiadokolacje,

- transport autokarem klasy Lux (DVD, klimatyzacja, toaleta, barek)

- ubezpieczenie KL i NNW,

- opieka pilota,

- podatek VAT

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstepów do zwiedzanych obiektów, statków w Wenecji i obligatoryjnych op³at wjazdowych ok 40 Euro,

- ¶wiadczeñ nie wymienionych w ofercie,

- ewentualnych dop³at do pokoju 1 os. 60 Euro,

- obligatoryjnej dop³aty do kolacji sywestrowej (2x dania ciep³e z przystawkami, wino, szampan, sok, kawa, deser, woda, muzyka) - 30 Euro.

- Kwoty w Euro p³atne u pilota w autokarze.


Cena podstawowa:
osoba doros³a, pokój dwuosobowy, Katowice
 

MIEJSCE POBYTU:
WENEZIA i jej piêkno, to przede wszystkim niezwyk³e po³o¿enie miedzy lazurem nieba i morza, na archipelagu ponad stu wysepek, w¶ród cichych wód laguny, które odbijaj± wytworn± architekturê pa³aców, ko¶cio³ów i klasztorów. To w³a¶nie jej romantyczny pejza¿, charakterystyczne morskie o¶wietlenie obiektów, refleksy wody i s³oñca by³y inspiracja wielkich weneckich malarzy...

WERONA z ogromnym bogactwem rzymskich zabytków i uliczek zabudowanych ró¿owymi, ¶redniowiecznymi domami ma do zaoferowania wiêcej ni¿ inne miasta w Veneto, z wyj±tkiem Wenecji. Werona jest pierwotn± osad± rzymsk± za³o¿on± ze wzglêdu na lokalizacjê - na przeciêciu szlaków handlowych z pó³nocy na po³udnie i z zachodu na wschód. Po okresie upadku wywo³anego rozpadem cesarstwa rzymskiego, nast±pi³ rozwój Werony za Ostrogotów, których z kolei zast±pili Frankowie - syn Karola Wielkiego, Pepin, zarz±dza³ st±d swym królestwem.
W XII w. Werona sta³a siê komun± miejsk±, która w kolejnym stuleciu, wraz ze wzrostem potêgi rodu Scaligeri, osi±gnê³a szczyty swej niezale¿no¶ci. Ci bezwzglêdni w³adcy byli zarazem energicznymi mecenasami sztuki i wiele najpiêkniejszych budynków w mie¶cie pochodzi ze stuletniego okresu ich panowania. Po upadku tej dynastii przez pewien czas panowa³ chaos, a¿ wreszcie kontrolê nad miastem zyska³ Gian Galeazzo Visconti z Mediolanu. W 1405 r. Weronê wch³onê³o imperium weneckie, któremu podlega³a a¿ do nadej¶cia Napoleona. Dzieje obu miast by³y od tego momentu zbli¿one: obejmowa³y d³ugi okres w³adzy Austriaków zakoñczony zjednoczeniem W³och w 1866


VICENZA, miasto w pó³nocno-wschodnich W³oszech, u podnó¿y Alp Weneckich, nad rzek± Bacchiglione (dorzecze Brenty), w regionie Wenecja Euganejska. 107 tys. mieszkañców (1991). Staro¿ytna Vicetia, od 49 p.n.e. rzymskie municypium. Od VI w. siedziba biskupstwa. Po upadku Rzymu (476) stolica longobardzkiego ksiêstwa, pó¼niej frankoñskiego hrabstwa, nastêpnie nale¿a³a do Werony. Od 1115 wolna komuna miejska, cz³onek Ligi Lombardzkiej. 1404 w³±czona do Republiki Weneckiej, dzieli³a jej losy. 1805-1814 nale¿a³a do Królestwa W³oskiego.

PADWA to ¶redniej wielko¶ci miasto w pó³nocnej czê¶ci W³och. Zamieszkiwane jest przez ponad 200 tys osób, a le¿y na Nizinie Padañskiej. Padwa za³o¿ona zosta³a w IV wieku przed nasz± er±. Jeszcze na pocz±tku naszej ery zosta³a ca³kowicie zniszczona, a proces jej odbudowy by³ bardzo stopniowy. W historii Padwa by³a pod panowaniem Austrii czy Wenecji. Do terytorium W³och miasto nale¿y od 1866 roku. W znajduj±cym siê tutaj uniwersytecie studiowa³ m.in. Miko³aj Kopernik, Jan Zamoyski oraz Jan Kochanoski, a wyk³adowc± by³ s³ynny Galileusz. Mimo up³ywu wielu lat w Padwie zachowa³o siê wiele wa¿nych zabytków. Padva zwiedzana jest z regu³y podczas wycieczek fakultatywnych w po³±czeniu z Weron± . W Padwie nie zobaczycie niczego wielkiego na skalê ¶wiatow±, a jedynie zabytki architektury, które mimo wszystko warto zobaczyæ.

ZAKWATEROWANIE :
Hotel *** Pokoje 2,3 - osobowe, ³azienka, zabawa sylwestrowa w hotelu w pod Weron± 2 x dania ciep³e z przystawkami, wino, szampan, sok, kawa, deser, woda, muzyk±.

WY¯YWIENIE:
3 ¶niadania,2 obiadokolacje.

RAMOWY PROGRAM:


1 dzieñ 29.12.2009
Wyjazd z Katowic ok godz. 17. Przejazd przez Czechy, Austriê do W³och

2 dzieñ 30.12.2009
Przyjazd do Wenecji. Przep³yniêcie do Placu ¶w. Marka. Zwiedzanie miasta : Plac i bazylika ¶w Marka, Pa³ac Do¿ów (z zewn±trz), Most westchnieñ, Pa³ace Prokurii, Dzwonnica, Wie¿a zegarowa. Spacer od Rialto pzrez Palazzo Contarini del Bovo,Teatr la Fenice do Campo San Stefano, mostu Accademia po barokow± bazylikê Santa Maria della Salute. Powrót Kana³em Wielkim. Przejazd do hotelu pod Weron±. Obiadokolacja , nocleg.

3 dzieñ 31.12.2009
¦niadanie . Wyjazd do Werony - zwiedzanie miasta : Rzymska Arena, Wie¿a de lamberti, Dom Julii, Piazza dei Signorii, Ko¶ció³ Santa Maria Antica i grobowce Scaligieri, Stary zamek i Most , Katedra, Ko¶ció³ Santa Anastasia. Powrót do hotelu. Uroczysta Kolacja sylwestrowa po³±czona z zabaw± i powitaniem Nowego Roku

4 dzieñ 01.01.2010
¦niadanie . Wyjazd do Vicenzy- zwiedzanie miasta, wspania³e budowle s³ynnego architekta Andrea Palladio (Teatro Oilimpico, pa³ac miejski, ratusz), Katedra Ko¶ció³ Korony Cierniowej, Rynek. Przejazd do Padwy: Krótki spacer po zabytkach miasta min. Bazylika ¶w Antoniego, Bazylika ¶w Justyny. Powrót do Hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzieñ 02.01.2010
¦niadanie . Wyjazd do kraju . Przyjazd do Polski w godzinach nocnych
 

Termin Dni Cena od osoby
29.12-02.01.2010 5 850 z³

 

Rozk³ad jazdy:

Miasto Godz. wyjazdu Dop³ata
Bielsko Bia³a 17:40 -
Katowice 16:40 -


INFORMACJE PRAKTYCZNE :

Obywatele polscy korzystaj± z prawa do swobodnego przep³ywu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podró¿y uprawniaj±cym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezale¿nie od jego celu) na terytorium Republiki W³oskiej do 90 dni jest paszport b±d¼ dowód osobisty (nowego i starego wzoru - ten drugi wa¿ny do koñca 2007 r.). Przed wyjazdem nale¿y siê upewniæ, czy dokument jest w wystarczaj±co dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie to¿samo¶ci (szczególn± uwagê w przypadku starszych, ksi±¿eczkowych dowodów osobistych nale¿y zwróciæ na aktualno¶æ zdjêcia).

W przypadku pobytu nie przekraczaj±cego trzech miesiêcy obywatele UE uzyskuj± prawo pobytu we W³oszech bez ¿adnych dodatkowych warunków i formalno¶ci poza konieczno¶ci± posiadania wa¿nego dowodu to¿samo¶ci lub paszportu. Prawo swobodnego przemieszczania siê i pobytu otrzymuje te¿ cz³onek rodziny obywatela UE, niezale¿nie od jego przynale¿no¶ci pañstwowej. Ograniczenia swobodnego przemieszczania siê i pobytu mog± mieæ miejsce jedynie z uwagi na zasady polityki bezpieczeñstwa i zdrowia publicznego.

Pobyt powy¿ej 90 dni. Prawo pobytu na okres przekraczaj±cy trzy miesi±ce uzyskuj± obywatele UE:
• zatrudnieni lub prowadz±cy dzia³alno¶æ gospodarcz± w goszcz±cym pañstwie cz³onkowskim;
• maj±cy wystarczaj±ce ¶rodki utrzymania dla siebie i cz³onków swojej rodziny, aby nie stanowiæ podczas swego pobytu obci±¿enia dla systemu pomocy spo³ecznej goszcz±cego pañstwa cz³onkowskiego, oraz maj±cy pe³ne ubezpieczenie zdrowotne;
• przybyli do goszcz±cego pañstwa cz³onkowskiego w celu podjêcia nauki, w tym szkolenia zawodowego, oraz maj±cy pe³ne ubezpieczenie zdrowotne i ¶rodki finansowe na swoje utrzymanie.

W przypadku takiego pobytu pañstwa cz³onkowskie mog± wymagaæ od obywateli UE jedynie zarejestrowania siê w urzêdzie w³a¶ciwym dla miejsca pobytu i uzyskania dowodu zarejestrowania siê.

Planuj±c we W³oszech pobyt d³u¿szy ni¿ 3 miesi±ce, nale¿y wyst±piæ do w³a¶ciwej terytorialnie komendy policji (Questura) o kartê pobytu obywatela UE. Obywatele RP ubiegaj±cy siê o wydanie lub odnowienie karty pobytu obywatela UE mog± sk³adaæ dokumentacjê zarówno za po¶rednictwem poczty, jak te¿ w Biurze ds. Cudzoziemców w³a¶ciwej terytorialnie komendy policji. Szczegó³y: www.portaleimmigrazione.it .

Dodatkowe informacje w wersji elektronicznej dostêpne s± na stronie internetowej Wydzia³u Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie: www.infopolonia.it , a tak¿e Wydzia³u Konsularnego: www.consolatopolacco.it , oraz na stronach MSZ: www.msz.gov.pl  w dziale Informacje konsularne - -Informacje dla obywateli polskich wyje¿d¿aj±cych do innych krajów UE/EOG”.

Nie ma ograniczeñ przy wwozie pieniêdzy, ale w przypadku du¿ych sum podczas kontroli granicznej mog± byæ wymagane dodatkowe wyja¶nienia. Wywie¼æ w gotówce mo¿na do 10 tys. EUR.

Przywóz zwierz±t domowych. Od 1 pa¼dziernika 2004 r. zwierzêta domowe towarzysz±ce w³a¶cicielom w podró¿y do pañstw Unii Europejskiej musz± mieæ paszporty, co jest wymogiem prawa unijnego. Do wyrobienia paszportu z emblematami UE potrzebne s± dokumenty zawieraj±ce dane o w³a¶cicielu oraz informacje na temat zwierzêcia. Niezbêdne jest tak¿e przedstawienie za¶wiadczenia o szczepieniach zwierzêcia i przebytych chorobach. Zwierzê musi mieæ identyfikator w postaci elektronicznego chipu, którego numer i miejsce umieszczenia bêdzie odnotowane w paszporcie. Paszporty wydaj± lecznice weterynaryjne, których spis znajduje siê na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Te same zasady obowi±zuj± w podró¿ach z psami i kotami do s±siednich pañstw nie nale¿±cych do UE, ale maj±cych te same standardy ochrony przed w¶cieklizn±, tzn. do Watykanu i San Marino.

Ambasada Republiki W³oskiej
pl. D±browskiego 6, 00-055 Warszawa
tel. 826 34 71; fax 827 85 07
telex 813742 ital pl
e-mail: ambasciata.varsavia@esteri.it
http://www.ambvarsavia.esteri.it
Wydzia³ Konsularny
pl. D±browskiego 1, 00-055 Warszawa
tel. 826 53 08; fax 827 89 42,
827 52 09 (dzia³ wizowy)

Konsulat W³och w Gdyni
ul. ¦wiêtojañska 32, 81-372 Gdynia
tel. (0-58) 620 15 61; fax (0-58) 620 74 50
godziny otwarcia: 09.00-15.00 od poniedzia³ku do pi±tku
Konsul Honorowy: Pani Claudia Filippi-Chodorowska

Konsulat W³och w Krakowie
ul. Wenecja 3, 31-117 Kraków
tel. (0-12) 429 29 21; fax (0-12) 421 80 86
godziny otwarcia: 10.00-13.00 od poniedzia³ku do pi±tku
Konsul Honorowy: Pani Anna Boczar-Trzeciak

Konsulat W³och w Poznaniu
ul. Bukowska 12, 60-810 Poznañ
tel. (0-61) 865 38 23; fax (0-61) 865 38 87
godziny otwarcia: 09.00-13.00 od poniedzia³ku do pi±tku
Konsul Honorowy: Pan Marek Barañski

 

 

  

   

      


Strona g³ówna - Mapa portalu - O Nas... - Wspó³praca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Ska³a | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Wycieczki Objazdowe | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010  All Rights Reserved