Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel

 

 

 

 

         

 

      

 

OFERTY KRAJOWE -PODLESICE - Jura Krak.-Częst.

 

  

   

   

    

  

ZIELONA SZKOŁA

5 dni na Jurze

Zajazd, Pensjonat, Ośrodek, Schronisko

Polska, Jura Krak.-Częstoch., Podlesice/Kroczyce

przygotowano dla grupy 40 dzieci


Zielona Szkoła na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
KROCZYCE/PODLESICE
5-dniowy program - przygotowano dla grupy 40 dzieci – 3 opiekunów bezpłatnie!
 
W cenę wliczono:

- zakwaterowanie i wyżywienie w Kroczycach/k. Podlesic (pok. 2,3,4-osobowe z łazienkami)*, lub w schronisko lub Ośrodek z pokojami z łazienkami na korytarzu (pokoje wieloosobowe)**
- Przewodnika po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i po Ojcowskim Parku Narodowym przez czas trwania zielonej szkoły,
- zajęcia „Krajobraz”,
- Materiały do zajęć,
- Zajęcia linowe z instruktorami (sprzęt, instruktorzy) – 2 razy,
- wstępy do obiektów turystycznych (Grota Łokietka, Zamku w Ogrodzieńcu),
- ogniska i dyskoteki.
- ubezpieczenie NNW,

W cenę nie wliczono

- transportu i opłat parkingowych (także na czas organizowanych wycieczek) – własny grupy
- zakwaterowania i wyżywienia kierowcy – koszt ok. 320,00zł

PROGRAM

Dzień I
Przyjazd grupy do Kroczyc – zakwaterowanie
Obiad
Po nim przejście (lub podjazd kawałek) na Górę Zborów – tam zajęcia „Krajobraz”
Powrót na ognisko z pieczeniem kiełbasek - zamiast kolacji
 

Dzień II
Godz. 8.00 - śniadanie, zabieramy suchy prowiant na drogę.
Po nim wyjeżdżamy na wycieczkę Ojców i Pieskowa Skała
Przyjazd do Zamku pieskowej Skale koło godz. 10:00 (wejście na dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny bez sal muzealnych), następnie podejście pod Maczugę Herkulesa.
Koło godz. 12:30 – podjazd do Ojcowa, tam piesza wyprawa czarnym szlakiem na Górę Chełmową na szczycie której znajduje się Grota Łokietka (zwiedzenie Groty z przewodnikiem), dalej zejście Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Odpoczynek przy źródełku,
Koło godz. 18:00 – powrót do Ośrodka na obiadokolację
 

Dzień III
Śniadanie
Po nim przejazd na zajęcia linowe prowadzone przez instruktorów (sprzęt, instruktorzy)
Powrót na obiad koło godz. 15:00
Po obiedzie przejazd na spacer pomiędzy Ruinami Zamku w Mirowie i Bobolicach – spacer grzbietem ostańca
Koło godz. 18:00 - kolacja
Po niej możliwość zorganizowania zabawy tanecznej
 

Dzień IV
Śniadanie
Po nim wycieczka do Zamku w Ogrodzieńcu (zwiedzanie zamku oraz podjazd do Pustyni Błędowskiej)
Powrót na obiad – koło godz. 15:00
Po obiedzie przejazd na zajęcia linowe prowadzone przez instruktorów (sprzęt, instruktorzy)
Koło godz. 19:00 – ognisko z pieczeniem kiełbasek lub kolacja zwykła
 

Dzień V
Śniadanie, wykwaterowanie
Suchy prowiant na drogę

koszt od osoby:
- /*445 zł/dziecko przy grupie minimum 40 dzieci + 3 osoby opieki gratis (pok. z łazienkami),
- /**ok. 380 zł/dziecko przy grupie minimum 40 dzieci + 3 osoby opieki gratis (pok. z łazienkami na korytarzu – miejsce zakwaterowania na Jurze – schronisko, lub inny obiekt).
Cena na rok na 2009/2010r.
 
UWGA! – przy mniejszej liczbie uczestników cena ulegnie zwiększeniu!

OGRODZIENIEC
Zamek w Ogrodzieńcu - Pierwotny gród został wzniesiony za czasów Bolesława Krzywoustego, w XII wieku. W XIV wieku Ogrodzieniec objął ród Włodków, którzy na miejscu dawnego grodu wnieśli kamienną warownię. Jej fragmenty zachowały się pośród murów późniejszego, renesansowego zamku.
Począwszy od XV wieku posiadłość przechodziła z rąk do rąk, by w końcu w 1523 roku stać się własnością jednego z najbogatszych ludzi ówczesnej Polski - Jana Bonera, krakowskiego bankiera. Po jego śmierci zamek odziedziczył w spadku bratanek Seweryn Boner. Renesansowy zamek powstał w latach 1530-1545. W latach 1550-1560 dobudowano tzw. Kurzą Nogę, wielki budynek na planie prostokąta wzniesiony u podnóża skały, który miał wzmocnić obronność zamku. W ścianach umieszczono strzelnice, nazwane w 1699 r. "dziurami do strzelania". Jednak pomimo groźnego wyglądu pod koniec XVI wieku zamek ten nie posiadający bastionów nie stanowił problemu dla zdobywających go.


W 1562 zamek przeszedł w ręce Jana Firleja, który poślubił spadkobierczynię Zofię, córkę Seweryna Bonera. Kres świetności zamku przyniosły wojska szwedzkie, które zrabowały i częściowo spaliły zamek.


W 1669 roku Ogrodzieniec objął Stanisław Warszycki, kasztelan krakowski. Od tego czasu rozpoczął się powolny upadek zamku. W 1695 zamek przeszedł jako wiano na własność Męcińskich. Potem kupił go Tomasz Jakliński. Ostatni właściciele zaniedbywali twierdzę, doprowadzając ją do całkowitej ruiny. Ostatnia pani na zamku, siostra Jaklińskiego, Mieroszewska, musiała opuścić obiekt wobec groźby jego zawalenia. Po II wojnie przystąpiono do zabezpieczenia zamku. Obecnie jest on własnością PTTK.

 
OJCÓW i OJCOWSKI PARK NARODOWY
Ojcowski Park Narodowy - jest drugim z najmniejszych istniejących obecnie w Polsce parków narodowych i ma, po zmianach dokonanych w 1997 r., 2 145,62 ha. Park ten leży w pd. Części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej i obejmuje środkową część Doliny Prądnika o długości 12 km, dolną i środkową część Doliny Sąspowskiej o długości 5 km oraz przyległe fragmenty wierzchowiny jurajskiej. Dolina Prądnika i Sąspowska to główne i stale odwadniane jary kresowe o prostopadłych, skalistych zboczach i płaskim dnie, do których uchodzą mniejsze doliny o różnym charakterze. Na zboczach dolin często są widoczne fragmenty skał tworzących malownicze bramki, iglice skalne i inne formy skałkowe ( np. Brama Krakowska, Igła Deotymy. Odrębną grupą form związanych z wapieniami i działalnością krasową wód podziemnych są jaskinie i schroniska skalne. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska jest obszarem licznego ich występowania. Do tej pory zinwentaryzowano tu np. 1000 jaskiń i schronisk (małych jaskiń), z czego na Ojcowski Park Narodowy przypada ponad 400. Do najdłuższych jaskiń na terenie Parku należą: Grota Łokietka (320 m.), Ciemna (230 m.), Zbójecka (189 m.), Okopy Wielka Dolna (110 m.), Sąspowska (100 m.), Krakowska (96 m.) z czego dwie pierwsze, najdłuższe, są udostępnione do zwiedzania.
 
ZAMEK W PIESKOWEJ SKALE

– jeden z najlepiej zachowanych zamków na wyżynie stanowiący niegdyś jedno z ważniejszych ogniw fortyfikacyjnych łańcucha broniącego XIV wiecznej drogi handlowej wiodącej z Krakowa na Śląsk;
 
JASKINIA ŁOKIETKA

– największa jaskinia na terenie parku (320 m.), mieszcząca się na najwyższym wzniesieniu Doliny Prądnika – Górze Chełmowej (472 m. N.p.m.);
 
Przykładowe tematy zajęć:

1. Poznajemy drzewa: dzieci uczą się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie liści, budowy korony drzewa, kory.
2. Wyprawa odkrywców: poprzez proste gry i zabawy dzieci uwrażliwiają się na otaczającą ją przyrodę: dźwięki , kolory,
3. Krajobraz: dzieci oceniając krajobraz w specjalnych arkusza dowiadują się o przekształceniu danego miejsca przez człowiek i jednocześnie odkrywają elementy naturalne środowiska
4. "Ojców Trophy": dzieci podczas marszu na orientację uczą się wyznaczać kierunek marszu na kompasie, wędrując przez najpiękniejsze i najdziksze tereny Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie w wyznaczonych punktach mają do wykonania różne zadania.
5. Poszukiwanie wiosny: dzieci odkrywają elementy budzącej się przyrody, którymi są rośliny jak i zwierzęta. Odkrywają dźwięki, zapachy i kolory budzącej się przyrody.
       

 

  

   

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - Linki Kontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved